Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Сeдиште Kikka Boo - O'RIGHT

  Бренд: Kikka Boo
  Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Сето тоа е она што го барате и што едно седиште за во автомобил треба да го има.
  Шифра: 55018
  ден 5.490,00 со ддв.
  i h
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за дечиња од самото раѓање до 25 кг.
  • За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото. За дечиња од 9 до 25 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.
  • SPS - Sideimpactprotection - систем за странична заштита за поголема безбедност.
  • Easy-Fix belt system- лесно поставување на седиштето
  • 4 позиции на наслонот за седиштето.
  • Многу големо и удобно седиште.
  • Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.
  • Меко и удобна помошна подлога за помали дечиња.
  • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
  • Материјалот се вади и може да се пере.

  (sediste)(pravec)(sistem)(podloga)(materijal)(pozicii)

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  • Наменето за дечиња од самото раѓање до 25 кг.
  • За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото. За дечиња од 9 до 25 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.
  • SPS - Sideimpactprotection - систем за странична заштита за поголема безбедност.
  • Easy-Fix belt system- лесно поставување на седиштето
  • 4 позиции на наслонот за седиштето.
  • Многу големо и удобно седиште.
  • Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.
  • Меко и удобна помошна подлога за помали дечиња.
  • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
  • Материјалот се вади и може да се пере.

  (sediste)(pravec)(sistem)(podloga)(materijal)(pozicii)

  Ознаки за производ