Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  AMЕК

  АМЕК нуди играчки за секоја возраст: играчки за бебиња, тропалки, фенери и додатоци за колички, мечиња, кучиња, патки, интерактивни играчки, како и играчки за Денот на вљубените, Божиќ и многу други. Тие ќе донесат безусловно многу радост и задоволство за вашето дете, без разлика дали тоа е уште бебе или студент.

  Нивната цел е не само да се произведуваат играчки, туку да ги учат децата како да си играат со нив и како да сонуваат. Нивните играчки се поврзани не само со квалитет, туку и со традиција, бидејќи меките играчки се играчки што никогаш не излегуваат од мода.

  Сите играчки под брендот Amek Toys го исполнуваат европскиот стандард за квалитет EN71.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Заљубено ѓаволче

  Заљубено ѓаволче

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 140,00 со ддв.
  Слика на Плишани срциња

  Плишани срциња

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 200,00 со ддв.
  Слика на Перниче Заљубена бубамара

  Перниче Заљубена бубамара

  Плишана играчка- перниче, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 420,00 со ддв.
  Слика на Амек - Плишано овчарско куче 70 cm

  Амек - Плишано овчарско куче 70 cm

  Куче од колекцијата (реалистични животни) изработено од високо квалитетен плиш. Производено во европа и одобрено од 2009/48/ЕО стандардот.
  ден 4.490,00 со ддв.
  Слика на Плишана играчка Амек - Куче со машна 23 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Пудла со принтани очи 26cm
  Филтри Close
  Min: ден 80,00 Max: ден 8.590,00
  ден80 ден8590
  • Розева
  • Црвена
  • Минт
  • Беж
  • Бела
  • Зелена
  • Жолта
  • Сина
  • Црна
  • Виолетова
  • Кафена
  • Сива темно
  • Сива светло
  • Сива
  • кафено
  • плава
  • Зајче
  • Мече
  • Коњче
  • Еднорог
  • Пудлица
  • Панда