Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Детски играчки

  опис

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Воз со животни

  Воз со животни

  Животинското царство со свој воз. Пруга која поминува низ џунглата, за која има елементи од коцки исто така. Самото дете, употребувајќи си ја својата фантазија, може да си ја склопи својата стаза.
  ден 850,00 со ддв.
  Слика на Полициска станица

  Полициска станица

  Мини полициска станица. Нека вашето дете биде херојот и ги фати сите криминалци.
  ден 600,00 со ддв.
  Слика на Катна гаража CARS

  Катна гаража CARS

  Катната гаража на хероите од Cars. Целоcната забава и подготување пред големата трка, пренесена во вашиот дом.
  ден 800,00 со ддв.
  Слика на Сет бебе

  Сет бебе

  Кукла бебе со сет од пелени, нокширче и шише-цуцла за хранење. Куклата мочка и има уред кој при притискање испушта звуци.
  ден 750,00 со ддв.
  Слика на Робот Bingo на далечинско

  Робот Bingo на далечинско

  Робот Bingo на безжично далечинско. Тој танцува, збори и реагира кога ќе го погалите за глава. На горниот дел од главата има сензори за допир.
  ден 1.000,00 со ддв.
  Слика на Фудбалче

  Фудбалче

  ден 850,00 со ддв.
  Слика на Игрална со 50 топчиња

  Игрална со 50 топчиња

  - Игрална за најмалите дечиња со која вашете дете ќе се забавува, а вие истовремено ќе знаете дека е безбедно. Можете да ја користите во вашиот дом, надвор во дворот или на плажа за време на вашиот годишен одмор или викенд.
  ден 1.300,00 со ддв.
  Слика на Сет за дотерување

  Сет за дотерување

  Целосен сет за дотерување на најмалите принцези. Комплетот содржи накит и шминка, која е пластифицирана. Огледалото и фенот за коса се на батерии. Огледалото испушта звук на магија при притискање на копчето, додека фенот дува со минимален млаз на воздух.
  ден 1.600,00 со ддв.
  Слика на Стаза со едукативен автобус и зоолошка

  Стаза со едукативен автобус и зоолошка

  Стаза со автобус којшто поминува низ зоолошка градина. Под автобусот има скенер којшто се активира при секое поминување на станиците на коишто има бар-код. Автобусот застанува и објаснува за животното на таа станица и ги имитира нивните звуците. Има и опција автобусот само да вози, без да застанува.
  ден 1.400,00 со ддв.
  Слика на Сет алат

  Сет алат

  Сет со алат за најмалите мајсторчиња. Приборот го содржи целиот познат алат за голема забава и исполнување на имагинацијата намалите.
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Бебе кукла

  Бебе кукла

  Бебе кукла со сет за новороденче. Бебето испушта звуци при притискање на копчето од уредот кој се наоѓа во пределот на стомакот. Уредот работи на 4x 3V CR батерии кои се вклучени во производот.
  ден 650,00 со ддв.
  Слика на Креативна касичка

  Креативна касичка

  Сет креативна касичка со акрилни боички. Детето може самото да си ја одбере шарата и изгледот на својата касичка. Касичката е изработена од цврста пластика, така да може да се избрише и повторно да се пребои.
  ден 300,00 со ддв.
  Слика на Кукла бебе

  Кукла бебе

  Бебе кукла облечено во слатка облека. При притискање на копчето кое се наоѓа во пределот на стомакот на куклата, свири мелодија. Батериите за куклата се вклучени во пакувањето.
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Бебе во лулка

  Бебе во лулка

  Бебе кукла во лулка. Креветчето се лула рачно. Во пакувањето е вклучен сет за грижа и хранење на бебето. Производот не работи на батерии.
  ден 300,00 со ддв.
  Слика на Бебе кукла

  Бебе кукла

  Играчка мало бебе кукла со нокшир. Идеална забава за играње во када. Играчката не користи батерии.
  ден 200,00 со ддв.
  Слика на Block коцки инженери

  Block коцки инженери

  Сет детски Block коцки со инженерски тим направени од високо квалитетна пластика. Пакувањето содржи 31 парче коцки во различна боја и форма.
  ден 1.000,00 со ддв.
  Слика на Сет со сладоледи

  Сет со сладоледи

  Сет играчки со сладолед за најмалите љубители на благото и сладоледот да уживаат и во играта со нив. При притискање на копчињата, ги кажува поздравите и бројките.
  ден 650,00 со ддв.
  Слика на Замок со пластелин

  Замок со пластелин

  Замок работилница за пластелин, со вклучени 5 канчиња разнобоен пластелин. Во сетот има и фигура, принцеза, на која треба да и се доврши фустанот со фигури од пластелинот, како и дел од замокот. Одличен начин за развивање на имагинацијата и креативноста кај детето.
  ден 800,00 со ддв.
  Слика на Камион со алат

  Камион со алат

  Камион на батерии со сет алат. Камионот има повеќе мелодии, исто така и проекторот кој прикажува слајдови од слики. Со сетот алат се одржува камионот.
  ден 650,00 со ддв.
  Слика на Bulid My World коцки

  Bulid My World коцки

  Детски коцки Build My World, направени од високо квалитетна пластика. Одлична забава, а истовремено и развивање на логиката и имагинацијата кај детето. Пакувањето содржи 30 парчиња.
  ден 1.400,00 со ддв.
  Слика на Сендвичара

  Сендвичара

  Одлична забава за љубителите на сендвичите и за оние кои сакаат да готват. Кутијата е лесно склоплива и расклоплива. Со тркалцата кои се прикачени на неа, лесно може да се пренесува. Играчката не користи батерии.
  ден 500,00 со ддв.
  Слика на Работилница

  Работилница

  Сет со алат за најмалите мајсторчиња. Приборот го содржи целиот познат алат за голема забава и исполнување на имагинацијата намалите. Играчката не користи батерии.
  ден 500,00 со ддв.
  Слика на Block коцки

  Block коцки

  Сет детски Block коцки направени од високо квалитетна пластика. Пакувањето содржи 55 парчиња коцки во различна боја и форма.
  ден 650,00 со ддв.
  Слика на Стиропор пазла – Куче

  Стиропор пазла – Куче

  ден 350,00 со ддв.
  Слика на Куферче сет шминка

  Куферче сет шминка

  Куферче со сет пластифицирана шминка во него. Исто така, вклучени се и додатоци за дотерување како шноли. чешел и венче. Играчката не користи батерии.
  ден 500,00 со ддв.
  Слика на Лак и стрела

  Лак и стрела

  Пакување со лак, три стрели и мета. Гумирани стрели со врв кој се лепи за метата. Одлична забава за вежбање на прецизноста.
  ден 250,00 со ддв.
  Слика на Paw Patrol стаза

  Paw Patrol стаза

  Паркинг стаза на хероите од Paw patrol. Одлична забава за нивните фановите. Стазата доаѓа во пакување со 2 акциони фигури и нивните возила. Играчката не користи батерии.
  ден 750,00 со ддв.
  Слика на Пират во топ

  Пират во топ

  Друштвена игра Пират во топ, кој ќе го погоди правилното копче, пиратот ќе полета, ќе биде испукан од топот. Играчката не користи батерии.
  ден 350,00 со ддв.
  Слика на Правосмукалка

  Правосмукалка

  Играчка правосмукалка со реаелн и не многу силен систем на вшмукување. По пакувањето се вкличени и пенести трошки, кои лесно се вшмукуваат со играчката.
  ден 600,00 со ддв.
  Слика на Принцеза на ховерборд

  Принцеза на ховерборд

  Принцеза на ховерборд кој се движи самиот, ни има опција да стои во место. Од страните има ЛЕД сијалички.
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Rusty Rivets количка

  Rusty Rivets количка

  Количките на популарните Rusty Rivets и неговите пријатели.
  ден 120,00 со ддв.
  Слика на Rusty Rivets стаза

  Rusty Rivets стаза

  Популарниот Rusty Rivets и неговата дружина сега може да бидат и во важите домови. Паркинг стазата содржи три колички, налепници и додатоци за неа. Играчката не користи батерии.
  ден 900,00 со ддв.
  Слика на Rusty Rivets стаза

  Rusty Rivets стаза

  Популарниот Rusty Rivets и неговата дружина сега може да бидат и во важите домови. Паркинг стазата содржи две колички, налепници и додатоци за неа. Играчката не користи батерии.
  ден 850,00 со ддв.
  Слика на X Storm Hero робот

  X Storm Hero робот

  Херој робот X Storm кој самиот се движи и има ЛЕД светла. Роботот се врти за 360 степени.
  ден 800,00 со ддв.
  Слика на Флуоресцентна стаза

  Флуоресцентна стаза

  Флуоресцентна стаза со ротирачки старт на автомобилчето. Тоа значи дека стазата е бесконечна, односно кога автомобилот ќе ја помине стазата и се враќа на почетокот, самиот стартен дел се ротира и ја враќа количката на стазата. На забавата ќе и нема крај. Самата стаза е флуоресцентна и свети во темно, но и количката има ЛЕД сијачички. Целата стаза има, односно е склопена, од 225 парчиња.
  ден 1.100,00 со ддв.
  Слика на Сет алат

  Сет алат

  Сет алат за најмалите мајсторчиња. Работилница со вклучен алат, кој не работи на батерии.
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Тезга со сладолед

  Тезга со сладолед

  Сет играчки со сладолед за најмалите љубители на благото и сладоледот да уживаат и во играта со нив. Играчката не користи батерии и е безопасна, нетоксична.
  ден 750,00 со ддв.
  Слика на Телефон

  Телефон

  Телефон играчка која има 2 детски песни, 10 мелодии, тонови за ѕвонење и бирање и поздрави.
  ден 500,00 со ддв.
  Слика на Трансформер на далечинско

  Трансформер на далечинско

  Автомобил трансформер на далечинско, кој се трансформира и раководи преку безжичен далечински управувач. Има ЛЕД сијалички и звуци.
  ден 700,00 со ддв.
  Слика на Hello Kitty коцки

  Hello Kitty коцки

  Детски коцки Hello Kitty направени од високо квалитетна пластика. Покрај употребата на имагинацијата и фантазијата на самото дете, пакувањето коцки содржи и упатсво за правење на неколку дополнителни фигури.
  ден 900,00 со ддв.
  Слика на Hello Kitty сет за сладолед

  Hello Kitty сет за сладолед

  Одлична забава за љубителите на сладоледот и имагинацијата да продаваат. Овој сет содржи разнобојни додатоци, ЛЕД светла и мелодија.
  ден 650,00 со ддв.
  Слика на Автомобил на далечинско

  Автомобил на далечинско

  Спортски автомобил на бежичен далечински управувач, достапен во две бои: црвена и жолта. Автомобилот има ЛЕД сијалички на предниот дел кои се активираат при возење на автомобилот. Автомобилот користи 3x 1.5V AA батерии, додека далечинскиот управувач користи 2x 1.5V AA батерии, кои не се вклучени во пакувањето.
  ден 700,00 со ддв.
  Слика на Автомобил на далечинско

  Автомобил на далечинско

  Спортски видови на автомобили со ЛЕД светла. Достапни во три различни бои и три модели. Цената се однесува на еден производ.
  ден 400,00 со ддв.
  Слика на Racing автомобил на далечинско

  Racing автомобил на далечинско

  Тркачки автомобил на далечинско со одличен дизајн и модерни графити. Однапред на автомобилот има ЛЕД светла кои се активираат при возење. На далечинското има посебно копче на кое се управува отворањето и затворањето на вратите од истиот.
  ден 800,00 со ддв.
  Слика на Багер

  Багер

  Играчка камион - багер. Дел од спасувачкиот тим пожарникари. Играчката не користи батерии.
  ден 150,00 со ддв.
  Слика на Камион

  Камион

  Камион за пренесување, дел од колекцијата на камиони "City Builder". Играчката не користи батерии.
  ден 400,00 со ддв.
  Слика на Камион кран

  Камион кран

  Камион кран, дел од колекцијата на камиони "City Builder". Делот од камиот рачно се врти и крева во вис. Играчката не користи батерии.
  ден 400,00 со ддв.
  Слика на Камион дигалка

  Камион дигалка

  Камион дигалка, дел од колекцијата на камиони "City Builder". Делот од каминот рачно се врти така што се врти на рачката од страна. Играчката не користи батерии.
  ден 350,00 со ддв.
  Слика на Камион миксер

  Камион миксер

  Камион миксер, дел од колекцијата на камиони "City Builder". Делот од каминот рачно се врти така преку рачката од страна. Играчката не користи батерии.
  ден 400,00 со ддв.
  Слика на Камион на далечинско

  Камион на далечинско

  Камион кипер на бежичен далечински управувач. Пру вклучување, внатрешноста на камионот свети и истовремено испушта звуци на свирка.
  ден 600,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 100,00 Max: ден 1.990,00
  ден100 ден1990
  • црвена
  • жолта
  • Црвен
  • Син
  • Портокалов
  • Сина
  • Темно зелена
  • Светло зелена
  • Сребрена