Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Играчки

  Опис за категорија.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Бебешки музички чекан

  Бебешки музички чекан

  Бебешка играчка со мека гума за удирање, кое при секој удар се менува мелодијата, звукот и светлото.
  ден 350,00 со ддв.
  Слика на Друштвена игра неволја во тоалет

  Друштвена игра неволја во тоалет

  Свртете ја ролната тоалетна хартија и видете колку пати ќе треба да пуштите вода на казанчето. Но внимавајте со секое пуштање на вода шољата може да ве испрска.
  ден 800,00 со ддв.
  Слика на Заљубено ѓаволче

  Заљубено ѓаволче

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 140,00 со ддв.
  Слика на Трамбулина

  Трамбулина

  ден 6.400,00 со ддв.
  Слика на Воз со животни

  Воз со животни

  Животинското царство со свој воз. Пруга која поминува низ џунглата, за која има елементи од коцки исто така. Самото дете, употребувајќи си ја својата фантазија, може да си ја склопи својата стаза.
  ден 850,00 со ддв.
  Слика на Волан

  Волан

  Забавна волан играчка со звуци од животно, возило и мелодии. На средината на воланот има мала книгичка, која кога ја вртитие страницата, се менува мелодијата.
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Мокра глава

  Мокра глава

  Ставете ја шапката, која претходно сте ја наполниле со вода, на глава. Свртете го спинерот. Следете ги упатствата кои се пишани на спинерот врз основа на тоа каде се наоѓа стрелката. Предај те ја шапката на следниот играч. Кој ќе биде следната мокра глава?
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Срце со две ѓаволчиња

  Срце со две ѓаволчиња

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 180,00 со ддв.
  Слика на Игра балансирање пица

  Игра балансирање пица

  Возбудлива и забавна игра, наредете ја пицата но внимавајте да не го изгуби балансот од раката на пица-мајсторот. Играта се игра со коцка на која има слики со производите кои што треба да се редат на пицата. Победник е оној играч кој ќе ги нареди сите форми на пицата, без таа да падне од раката на пица-мајсторот.
  ден 500,00 со ддв.
  Слика на Плишани срциња

  Плишани срциња

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 200,00 со ддв.
  Слика на Проектор

  Проектор

  Рачен проектор со мелодии. Проекторот е во пакување со 4 различни сетови за проектирање. Морски свет, животни од џунглата, птици и возила. Проeкторот има опција да се користи и само како уред за мелодија, без светло.
  ден 450,00 со ддв.
  Слика на Внимавајте да не го разбудите кучето

  Внимавајте да не го разбудите кучето

  Уште една многу забавна игра за секоја возраст- "Внимавајте да не го разбудите кучето". Со помош на пластичната мачкина шепа украдете му на кучето колку што можете повеќе коски, но внимавајте да не се разбуди. Картите одредуваат колку коски треба да му земете. Ако се разбуди ќе се соочите со неговата лутина и страшно лаење.
  ден 750,00 со ддв.
  Слика на Вртелешка Kikka Boo - BEAR BOO

  Вртелешка Kikka Boo - BEAR BOO

  Музичка вртелешка за на креветче од Kikka Boo која делува доста стимулирачки и смирувачко на вашето бебе. Со самата игра на плишаните играчки и мелодијата, го водат вашето дете кон мирен и безгрижен сон. Вртелешката не работи на батерии, туку на навивање.
  ден 1.400,00 со ддв.
  Слика на Мече во срце

  Мече во срце

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 1.100,00 со ддв.
  Слика на Полициска станица

  Полициска станица

  Мини полициска станица. Нека вашето дете биде херојот и ги фати сите криминалци.
  ден 600,00 со ддв.
  Слика на Авионска линија

  Авионска линија

  Човекот што лета со авион е во потрага по кокошки. Кога ќе се слушне звукот на авионот кој наближува, користете ја лопатката за да го попречите неговиот пат. Бидете последни што ќе ги изгубите вашите жетони и ќе победите.
  ден 650,00 со ддв.
  Слика на Вртелешка Dreamful bed ring

  Вртелешка Dreamful bed ring

  Успивна и забавна вртелешка за над креветче. Вртелешката содржи повеќе од 30 стимулирачки и успивни мелодии, а воедно содржи и проектор кој прикажува 3D слика oд ѕвездено небо на ѕидот во повеќе бои. Исто така, има и далечински управувач со кој можете да ја контролирате јачината на звукот, осветлувањето од проекторот или едноставно да го вклучите/исклучите.
  ден 1.300,00 со ддв.
  Слика на Катна гаража CARS

  Катна гаража CARS

  Катната гаража на хероите од Cars. Целоcната забава и подготување пред големата трка, пренесена во вашиот дом.
  ден 800,00 со ддв.
  Слика на Срце со џебче

  Срце со џебче

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 270,00 со ддв.
  Слика на Connect Four

  Connect Four

  Connect Four е друштвена игра за двајца. Игра која преку забава му помага на детето при развојот на логиката.
  ден 180,00 со ддв.
  Слика на Бебешка подлога 3 во 1

  Бебешка подлога 3 во 1

  Подлога 3 во 1 која ќе го следи растот на вашето бебенце. Сетот содржи 4 меки играчки кои ќе ги стимулираат првите движења на бебето. Кога бебето ќе биде способно само да седи се поставува заштитна мрежичка која ќе помогне играчките да останат околу бебето. Висечките пречки може да се извадат и во просторот ограден со мрежичка да се додадат 30 меки топчиња.
  ден 2.590,00 со ддв.
  Слика на Перниче Заљубена бубамара

  Перниче Заљубена бубамара

  Плишана играчка- перниче, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 420,00 со ддв.
  Слика на Сет бебе

  Сет бебе

  Кукла бебе со сет од пелени, нокширче и шише-цуцла за хранење. Куклата мочка и има уред кој при притискање испушта звуци.
  ден 750,00 со ддв.
  Слика на Диндолино

  Диндолино

  ден 100,00 со ддв.
  Слика на Мече со срце

  Мече со срце

  Плишана играчка- мече, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 510,00 со ддв.
  Слика на Робот Bingo на далечинско

  Робот Bingo на далечинско

  Робот Bingo на безжично далечинско. Тој танцува, збори и реагира кога ќе го погалите за глава. На горниот дел од главата има сензори за допир.
  ден 1.000,00 со ддв.
  Слика на Рубикова коцка

  Рубикова коцка

  Одлична едукативна и истовремена забавна играчка. Помага при развивање на моториката и логиката кај детето.
  ден 100,00 со ддв.
  Слика на Диндолино

  Диндолино

  ден 150,00 со ддв.
  Слика на Кадифено мече

  Кадифено мече

  Плишана играчка- мече, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC. Достапно во две бои (кафено и темно кафено) и две големини.
  ден 990,00 со ддв.
  Слика на Рубикова коцка

  Рубикова коцка

  Одлична едукативна и истовремена забавна играчка. Помага при развивање на моториката и логиката кај детето.
  ден 80,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 80,00 Max: ден 6.400,00
  ден80 ден6400
  • Розева
  • кафено - розево
  • жолто - црвено
  • црвена
  • жолта
  • Црвен
  • Син
  • Портокалов
  • Сина
  • Темно зелена
  • Светло зелена
  • Сребрена