Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Kikka Boo

  Kikka Boo е млад и брзо развивачки бебешки бренд што нуди продукти кои ги следат последните модни и технолошки трендови. Срцето на компанијата е базирано во Бугарија и дел во Шпанија, со дистрибуција која го зафаќа целиот свет.

  Името Kikka Boo доаѓа мод популарната игра peek-a-boo (криенка), една од најомилените забави на која било генерација. Главната мисија на оваа компанија е да обезбеди широк и стилски спектар на бебешки продукти по пристапни цени.

  Дизајнот на колекциите е развиен во соработка со Западно-Европските студија и создаден од сопствениот тим. Задржуват внимание на секој детал, барајќи инспирација да му дадат душа на секој производ.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Релаксатор Kikka Boo - ANGEL'S HUG 3 in 1

  Релаксатор Kikka Boo - ANGEL'S HUG 3 in 1

  Еден од најголемите подароци што можете да му ги дадете на вашето дете е дарот на удобност. Angel's Hug релаксаторите се благотворно и забавно решение за новороденчиња и мали деца. Неговите нежни вибрации и умереното лулање ќе го направат вашето бебе како да лета на мек облак. Исто така, овој релаксатор можете да го користите во три функции, како релаксатор, лулашка и хранилка. Рајот се чуствува со Angel's Hug.
  ден 8.900,00 со ддв.
  Слика на Релаксатор Kikka Boo - LULLA

  Релаксатор Kikka Boo - LULLA

  Lulla релаксаторите се благотворно и забавно решение за новороденчињата и малите деца. Неговите нежни вибрации и умерено лулање ќе го направат вашето бебе како да лета на мек облак… Работи со 4хAA батерии за основната машина и 4хААА батерии за делот со играчките. Батериите се купуваат дополнително, не се вклучени во пакетот.
  ден 5.800,00 со ддв.
  Слика на Релаксатор Kikka Boo - STARS

  Релаксатор Kikka Boo - STARS

  Stars релаксаторите се благотворно и забавно решение за новороденчињата и малите деца. Неговите нежни вибрации и умерено лулањер ќе го направат вашето бебе како да лета на мек облак. Користи една D батерија и четири 1,5V AAA батерии. - Батериите се купуваат дополнително.
  ден 4.390,00 со ддв.
  Слика на Вртелешка Kikka Boo - BEAR BOO

  Вртелешка Kikka Boo - BEAR BOO

  Музичка вртелешка за на креветче од Kikka Boo која делува доста стимулирачки и смирувачко на вашето бебе. Со самата игра на плишаните играчки и мелодијата, го водат вашето дете кон мирен и безгрижен сон. Вртелешката не работи на батерии, туку на навивање.
  ден 1.490,00 со ддв.
  Слика на Зимска навлака Kikka Boo

  Зимска навлака Kikka Boo

  Зимска навлака за колички и седишта за во автомобил. Tопла и удобна, се закопчува со патент кој овозможува многу лесно и брзо поставување. Вториот патент на долниот дел овозможува поголем комфот во седењето. Лесно се присцврстува со безбедносните појаси на количката.
  ден 1.590,00 со ддв.
  Слика на Вреќа за спиење Kikka Boo

  Вреќа за спиење Kikka Boo

  Вреќи за спиење за дечиња од 6 до 18 месеци. Безгрижен и мирен сон.
  ден 990,00 со ддв.
  Слика на Анатомско перниче Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

  Анатомско перниче Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

  Eргономско перниче за правилно оформување на главата на бебињата, со јадро направено од вискоеластична мемори пена која нуди идеална поддршка без оглед на тоа дали детето спиете на грб или на страна.
  ден 590,00 со ддв.
  Слика на Хипоалергено перниче Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

  Хипоалергено перниче Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

  My Little Bear хипоалергена перница, со јадро направено од вискоеластична мемори пена која нуди идеална поддршка без оглед на тоа дали детето спиете на грб или на страна. Ткаенината обезбедува постојана циркулација, вентилација на воздухот. Илјадници дизајнирани мали дупчиња ви даваат чувство на свежина. Наменета е за бебиња од самото раѓање. Многу мек материјал на навлаката што не поти, а може да се вади и да се пере.
  ден 540,00 со ддв.
  Слика на Позиционер за спиење со мемори Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

  Позиционер за спиење со мемори Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

  Kikka Boo позиционер од линијата за спиење на My Little Bear за бебиња со мемори пена Хипоалерген материјал. Мека памучна навлака. Помага да се намалат коликите, грчевите во мешето на новороденчињата и непријатностите од рефлукс. Потпирачите се прилагодливи.
  ден 1.450,00 со ддв.
  Слика на Релаксатор Kikka boo - COCONUT

  Релаксатор Kikka boo - COCONUT

  Модерен и фукционален релаксатор.
  ден 2.990,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 120,00 Max: ден 26.400,00
  ден120 ден26400
  • Мече
  • Автомобили
  • Куќа
  • Зајачиња
  • Day in Paris
  • Fish Panda
  • My home
  • Rabbits in love
  • Joyfull mouse
  • Elphant time
  • Teddy bear
  • New frinds
  • Joyfoll mouse
  • Elephant time
  • New friends
  • Happy sailor
  • Clouds and drops
  • Stars
  • Wilder Onil
  • Joyfull Mice
  • Blue Animals
  • Pink birds
  • Gray forest
  • Зајаче
  • Куче
  • Маче
  • жирафа
  • Clouds
  • Love Rome
  • Wilder Paintball
  • Wilder Alien
  • Wilder Art
  • Зајчиња
  • Куќи
  • Кенди стритс
  • Клаудс
  • Облаци
  • Старс
  • Розева
  • Црвена
  • Беж
  • Сина
  • Сива
  • Сива Меланж
  • Зелена Меланж
  • Беж Меланж
  • Светло сива Менланж
  • Зелена
  • Кафена
  • Тиркиз
  • Жолта
  • Темно сива
  • Црна
  • Светло сива
  • Тиркизна
  • Виолетова
  • Светло сина
  • Темно розева
  • Темно сина
  • Минт
  • Тегет
  • Плава
  • Портокалова
  • Бела
  • Црвена темно
  • Црн
  • Фантазија
  • Love Rome
  • Cat day
  • Beige Bird
  • Pink Rabbit
  • Grey Deer
  • Кебенце јагне
  • Кебенце мече
  • Кебенце крава
  • Сина темно
  • Сива Меланж
  • Кафено
  • Вилетова
  • Црна со златен патент
  • Црна со сребрен патент
  • Сиво
  • Сива темно
  • Сива темна
  • Сива светла
  • Зелана
  • Сива светло
  • Облаци
  • Ѕвезди
  • Тријаголници
  • Точки
  • Срциња
  • Dots
  • Hearts
  • Puppy on baloon
  • Cat Lovely Day
  • Pink bunnu
  • Јагне
  • Лама
  • Куче
  • Пиле
  • Маче
  • Глувче
  • Зајче
  • Triangles
  • Кактус
  • Лисица
  • Цвет
  • Слон
  • Лав
  • Ракета
  • Joyfull Mice
  • Elephant Time
  • Rabbits in love
  • Joefull mouse
  • Аdventure boy 2 in 1
  • Adventure girl 2 in 1
  • Balloons
  • Sea world