Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Колички за бебиња

  Количка или "push chair / buggies" (англиски) се користат за мали деца до околу три години во седечка положба.

  "Pushchair" беше популарно употребуван термин во Велика Британија помеѓу неговиот изум и раните 1980-ти, кога покомпактен дизајн познат како "кабриолет" стана тренд, популаризиран од погодно склопувачкиот алуминиумски обработен Maclaren buggy дизајниран и патентиран од британската воздухопловна дизајнерска куќа на Овен Мекларен во 1965 година. "Pushchair" е вообичаен термин во Велика Британија, но станува се повеќе заменети со buggy (на американски англиски, buggy е синоним за детски превоз). Поновите верзии може да се конфигурираат да носат бебе во лежечка позиција, а потоа да се реконфигурираат за да го носат детето во седната положбата.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Количка Kikka Boo - LIBRO

  Количка Kikka Boo - LIBRO

  Летна количка која е многу лесна и исто така лесна за склопување и транспорт. Достапна во три бои.
  ден 5.690,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco Croco - CROXX

  Количка Loco Croco - CROXX

  ден 17.890,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco Croco - LIZARD 2

  Количка Loco Croco - LIZARD 2

  Lizard е количка во која веднаш ќе се вљубите, на прв поглед. Направивме големи обиди и напори да создадеме количка која ќе биде модерна, амортизирана, лесна и практична за секодневна употреба, одбирајќи ги најдобрите материјали со најприлагодните бои. Иако навидум изгледа голема, всушност е тешка околу 13 килограми. Ја направивме количката со EVA тркалца кои многу го олеснуваат управувањето дури и со една рака. Подлогата за грбчето има повеќе опции за прилагодување, така што ја прави идеална за потребите на детето. Делот со подлогата за потпирање на нозете може да се крене и да се направи креветче (простор) каде детото може слобдно да си преспие додека го шетате во паркот или некоја друга средина. Lizard лесно се расклопува и склопува, лесен за транспорт и лесно можете да го вметнете во вашиот автомобил.
  ден 9.900,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo QUINCY

  Количка Kikka Boo QUINCY

  Удобна и лесна количка од брендот на Kikka Boo за секојдневни прошетки со цврста метална конструкција.
  ден 4.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco Croco - LIZARD 1

  Количка Loco Croco - LIZARD 1

  Lizard е количка во која веднаш ќе се вљубите, на прв поглед. Направивме големи обиди и напори да создадеме количка која ќе биде модерна, амортизирана, лесна и практична за секодневна употреба, одбирајќи ги најдобрите материјали со најприлагодните бои. Иако навидум изгледа голема, всушност е тешка околу 12 килограми. Ја направивме количката со EVA тркалца кои многу го олеснуваат управувањето дури и со една рака. Подлогата за грбчето има повеќе опции за прилагодување, така што ја прави идеална за потребите на детето. Делот со подлогата за потпирање на нозете може да се крене и да се направи креветче (простор) каде детото може слобдно да си преспие додека го шетате во паркот или некоја друга средина. Lizard лесно се расклопува и склопува, лесен за транспорт и лесно можете да го вметнете во вашиот автомобил.
  ден 9.900,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - JUNO

  Количка Kikka Boo - JUNO

  Со оваа количка ќе се осигурате дека вашето бебе има удобно возење додека сте опремени со се што ви треба за шетање наоколу.
  ден 5.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco Croco - TORNADO T4

  Количка Loco Croco - TORNADO T4

  Количка Tornado T4 - 2во1 наменета за деца од само раѓање до 36 месеци. Количката има седиште кое лесно се трансформира во корпа. Со ротирачко седиште кое може да се ротира кон родителот или во насока на движењето. Во производот се вклучени бебешка торба и транспортер.
  ден 13.900,00 со ддв. ден 9.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco Croco - Flexy

  Количка Loco Croco - Flexy

  Летна количка која е многу лесна и исто така лесна за склопување и транспорт. Достапна во четири бои.
  ден 4.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka boo - Beloved

  Количка Kikka boo - Beloved

  ден 8.490,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco Croco - NEELA 2 во 1

  Количка Loco Croco - NEELA 2 во 1

  • Наменета за бебиња од самото раѓање до 36 месеци.
  ден 14.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo UGO 3 во 1

  Количка Kikka Boo UGO 3 во 1

  Комбинирана количка од брендот на KIkka Boo која го олеснува секојдневието со вашето дете. UGO е количка 3 во 1 (количка, транспортер и седиште за во автомобил), лесна за употреба, управување и со голема удобност.
  ден 17.990,00 со ддв.
  Слика на Количка за близнаци Kikka Boo Happy 2
  Слика на Количка Kikka Boo MAUI 3 во 1

  Количка Kikka Boo MAUI 3 во 1

  Комбинирана количка од брендот на KIkka Boo која го олеснува секојдневието со вашето дете. Maui е количка 3 во 1 (количка, транспортер и седиште за во автомобил), лесна за употреба, управување и со голема удобност.
  ден 19.990,00 со ддв.
  Слика на Количка за близнаци - Loco Croco - Pituso
  Слика на Количка Kikka Boo UGO 3 во 1

  Количка Kikka Boo UGO 3 во 1

  Комбинирана количка од брендот на KIkka Boo која го олеснува секојдневието со вашето дете. UGO е количка 3 во 1 (количка, транспортер и седиште за во автомобил), лесна за употреба, управување и со голема удобност.
  ден 13.400,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco croco - One

  Количка Loco croco - One

  Летна количка која е многу лесна и исто така лесна за склопување и транспорт. Достапна во четири бои.
  ден 5.690,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - Amaia 2во1

  Количка Kikka Boo - Amaia 2во1

  Комбинираните колички Kikka Boo е универзално решение за секоја ситуација. Со оваа количка ќе се осигурате дека вашето бебе има удобно возење додека сте опремени со се што ви треба за шетање наоколу. Амаија е стилски комбинирана количка 2во1 за модерни мајки и татковци кои сакаат да гаранција за безбедно и удобно возење на своите бебиња.
  ден 14.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Кikka Boo - GUARANA

  Количка Кikka Boo - GUARANA

  Лесна, модерна и функционална количка наменета за дечиња до 15 кг со позиција удобна за спиење.
  ден 3.900,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - Beloved

  Количка Kikka Boo - Beloved

  ден 14.590,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - Sunny

  Количка Kikka Boo - Sunny

  ден 1.890,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - GUARANA

  Количка Kikka Boo - GUARANA

  Лесна и удобна летна колична на брендот Kikka Boo, совршена за летните прошетки.
  ден 3.900,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - Trinity

  Количка Kikka Boo - Trinity

  Комбинирана количка од брендот на KIkka Boo која го олеснува секојдневието со вашето дете. Trinity е количка 3 во 1 (транспортер,корпа и седиште за во автомобил), лесна за употреба, управување и со голема удобност.
  ден 12.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo Gianni 2 во 1

  Количка Kikka Boo Gianni 2 во 1

  • Наменета за бебиња од самото раѓање до 36 месеци или 22 кг.
  ден 14.490,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - Amaia

  Количка Kikka Boo - Amaia

  ден 8.890,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - MILEY

  Количка Kikka Boo - MILEY

  Летна количка која е многу лесна и исто така лесна за склопување и транспорт. Достапна во четири бои.
  ден 6.090,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo DORA

  Количка Kikka Boo DORA

  Комбинирана количка од брендот на KIkka Boo која го олеснува секојдневието со вашето дете. Dora е количка 2 во 1 (транспортер и седиште за во автомобил), лесна за употреба, управување и со голема удобност.
  ден 14.590,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - Beetle

  Количка Kikka Boo - Beetle

  Лесна и удобна летна колична на брендот Kikka Boo, совршена за летните прошетки.
  ден 3.590,00 со ддв.
  Слика на Количка Kikka Boo - FRESH

  Количка Kikka Boo - FRESH

  Лесна и компактна и стилска летна колична на брендот Kikka Boo со трендовски бои, совршена за летните прошетки.
  ден 1,00 со ддв. ден 2.290,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco croco - Cleo

  Количка Loco croco - Cleo

  Cleo е количка за бебиња наменета од самото раѓање. Направивме големи обиди и напори да создадеме количка која ќе биде модерна, амортизирана, лесна и практична за секодневна употреба, одбирајќи ги најдобрите материјали со најприлагодните бои. Подлогата за грбчето има повеќе опции за прилагодување, така што ја прави идеална за потребите на детето. Cleo лесно се расклопува и склопува, лесна за транспорт и лесно можете да ја вметнете во вашиот автомобил.
  ден 11.990,00 со ддв.
  Слика на Количка Loco croco - Cleo

  Количка Loco croco - Cleo

  Cleo е количка за бебиња наменета од самото раѓање. Направивме големи обиди и напори да создадеме количка која ќе биде модерна, амортизирана, лесна и практична за секодневна употреба, одбирајќи ги најдобрите материјали со најприлагодните бои. Подлогата за грбчето има повеќе опции за прилагодување, така што ја прави идеална за потребите на детето. Cleo лесно се расклопува и склопува, лесна за транспорт и лесно можете да ја вметнете во вашиот автомобил.
  ден 11.990,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 1.890,00 Max: ден 26.400,00
  ден1890 ден26400
  • Розева
  • Црвена
  • Сина
  • Беж
  • Сива
  • Беж Меланж
  • Светло сива Менланж
  • Зелена
  • Плава
  • Виолетова
  • Жолта
  • Темно сива
  • Црна
  • Светло сива
  • Минт
  • Сива карирана
  • Сива светло
  • Сива Меланж
  • Сива темно
  • Зелана
  • Кафена
  • Темно сина