Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Loco Croco

  Loco Croco е бренд кој лесно и успешно се издигнува на домашниот пазар, а станува препознатлив и во соседните земји.

  Моментално располагаме со 4 продавници во различни делови на Скопје и магацин за големопродажба, но ја негуваме и идејата за проширување и надвор од главниот град. Сакаме да бидеме поблиску до секој дом, до секоја детска насмевка.

  Нудиме огромен асортиман на производи по прифатливи цени за да им излеземе во пресрет на сите родители кои имаат потреба да најдат се на едно место.
  Увезуваме и продаваме играчки за секоја возраст. Нудиме огромен избор на трицикли, велосипеди за деца, тротинети, автомобили на акумулатор.

  Особено сме горди на нашата голема понуда на бебешка опрема, а уште повеќе на нашиот личен бренд на LOCO CROCO кој содржи детски седиштата за во автомобил , трицикли, детски колички и хранилки, кои веќе си обезбедија добро и препознатливо место на нашиот пазар.

  Увезуваме и нудиме облека за секоја детска возраст, постелнини и бебешки креветчиња со висок квалитет. Понудата ја шириме во соработка со други познати брендови на нашиот пазар за да опфатиме многу категории на производи неопходни за секоја жена и мајка.

  Loco Croco е семеен бизнис и како таков потполно ги разбира и исполнува потребите на сите нови родители. Олиснителна и забавна детска авантура е она што го развиваме со години. Секоја детска насмевка е наша инспирација и наша поголема добивка...

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Седиште бустер Loco Croco - DINO

  Седиште бустер Loco Croco - DINO

  Dino е бустер седиште дизајниран со побарувачките дури и од најсложените родители. Тој нуди висока удобност и безбедност. Dino е така опремен што многу го олеснува патувањето со дете. Може да се инсталира брзо во секој автомобил што има 3-точки на безбедносни појаси.
  ден 1.390,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - GATOR

  Седиште Loco Croco - GATOR

  Gator (Гатор) е меѓу првите и најдобрo продаваните артикли, топло добредојдено дополнувања во семејството на брендот Loco Croco. Ова седиште за во автомобил може да се користи за бебиња до 5 години, почнувајќи од првите денови од нивниот живот. Опремен со 4-позициско подесување на навалување, што овозможува сместување на бебето во режим и на лежење.
  ден 6.690,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - Dino

  Седиште Loco Croco - Dino

  Седиштето Dino е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има опција и за вадење на делот за грб и да го направите во бустер, кој се користи за повозрасни деца. Dino може да го користат деца од 9 месеци до 11 години. Има 5 бесбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 3.990,00 со ддв.
  Слика на Дрвено креветче Loco Croco

  Дрвено креветче Loco Croco

  Дрвени креветчиња направени од високо квалитетен медиапан. Самото креветче има и опција, механизам, за лулање со кое полесно ќе го смирите и успиете вашето дете.
  ден 9.890,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - VEGA

  Седиште Loco Croco - VEGA

  Седиштето Vega е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 0 до 25 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има 5 безбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 4.990,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - CRUISER

  Седиште Loco Croco - CRUISER

  Седиштето Cruiser е одлична безбедност со модерен и цврст дизајн. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има 5 безбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 6.490,00 со ддв.
  Слика на Трицикл Loco Croco - LC3

  Трицикл Loco Croco - LC3

  Loco Croco LC3 Tрицикл кој го следи растот на децата. Еден од најудобните модели на трицикли со многу удобно, големо седиште. Наменет за дечиња до 25 кг. Мек, удобен, квалитетен материјал на седиштето кој не поти. Безбедносен систем со 5 точки на поврзување. Големо покривче за сенка. Помошни држачи за ноџињата на помали дечиња. Рачката за управување се подесува по висина. Помошна корпа за багаж.
  ден 5.290,00 со ддв.
  Слика на Трицикл Loco Croco - LC1

  Трицикл Loco Croco - LC1

  • Достапен во беж, сив, виолетов, црвена боја. • Наменет за дечиња кои самостојно седат до 25кг.
  ден 4.890,00 со ддв.
  Слика на Трицикл Loco Croco - LC2

  Трицикл Loco Croco - LC2

  Loco Croco LC2 е трицикл со многу удобно, големо седиште кое може да се ротира. Наменет за дечиња до 25 кг. Мек, удобен, квалитетен материјал на седиштето кој не поти. Големо покривче за сенка. Помошни држачи за ноџињата на помали дечиња. Рачката за управување се подесува по висина. Помошна корпа за багаж.
  ден 5.190,00 со ддв.
  Слика на Трицикл Loco Croco - LC5

  Трицикл Loco Croco - LC5

  Tрициклот Loco Croco LC5 го следи растот на детето. Тој е еден од најудобните модели на трицикли со високо квалитетно и многу удобно, големо седиште кое може да се спушти наназад во полулежечка позиција. Наменет за дечиња до 25 кг. Мек, удобен, квалитетен материјал на седиштето кој не поти.
  ден 5.890,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 60,00 Max: ден 52.500,00
  ден60 ден52500
  • Розева
  • Црвена
  • Син
  • Сина
  • Црна
  • Бела
  • Плава
  • Беж
  • Виолетова
  • Сива
  • Крем
  • Зелена
  • Розев
  • Зелен
  • Портокалов
  • Жолта
  • Портокалова
  • Тиркиз
  • кафена
  • Жирафа
  • Лила
  • Розево
  • Розево светло
  • Розева светло
  • Сино
  • Сина светло
  • Сина темно
  • Темно сина
  • Сино темно
  • Розева светла
  • Зелена светло
  • Розева темно
  • Златна
  • Сребрена
  • Жолта светло
  • Зелана
  • Букви
  • Камионет
  • Бувче
  • Бројки
  • Џип
  • Фарма
  • Цвет
  • Шестоаголник
  • Тријаголник
  • Ѕвезда
  • Круг
  • Жолта светла
  • Розева светла
  • Сива карирана
  • Сива светло
  • Жолт
  • Шарен
  • Зиг Заг
  • Срце
  • Џангл
  • Кафена светло
  • Кафе темно
  • Кафена темно
  • Лисица
  • Крогодил
  • Кафено
  • Дијамант
  • Круна
  • Тиркизна
  • Старс
  • Сив
  • Зелено
  • Сиво
  • Црвен
  • Триаголник
  • Триаголници
  • Ракета
  • Морски свет
  • Цветови
  • Зелен
  • Графити
  • Бел
  • Boat
  • Watermelon
  • Heart
  • Месечина
  • Мече на облак
  • Мече кафено
  • Брод
  • Кафени
  • Шарени
  • Jungle
  • Мрежа
  • Тиркиз
  • Мече
  • Ѕвезди
  • Старс
  • Дотс
  • Розево
  • Розева
  • Портокалова
  • Жолта
  • Сина
  • Зелена
  • Бела
  • Црна
  • Плава
  • Црвена
  • Виолетова
  • Црно бел
  • Бел
  • Црн
  • Плав
  • Шарен
  • Морски животни
  • Животни
  • Воз
  • Животни во шумата
  • Графити
  • Черепи
  • Цветови
  • Риба
  • Авионче
  • Автомобил
  • Диносаурус
  • Желка
  • Крава
  • Мече
  • Слон
  • Мотор
  • Мече со гитара
  • Морско коњче
  • Вселена
  • Куче
  • Овошје
  • Морски свет
  • Математика
  • Бројки
  • Балони
  • Париз
  • Хороскоп
  • Земја
  • Ајкула
  • Коала
  • Жирафа
  • Жаба
  • Зајак
  • Зебра
  • Ирвас
  • Пепа прасе
  • Слонче
  • Мајмун
  • Панда
  • Волк
  • Глувче