Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  nip

  Задоволни семејства и среќни бебиња имаат главен приоритет за NIP, како и безбедни, функционални производи и висок квалитет во согласност со строгите стандарди и законски барања.

  Како најстар произведувач на производи во Германија, NIP во текот на изминатите 85 години ја стекна довербата на многу клиенти преку високите стандарди за квалитет и паметни производи. Како производител на бебешки производи, NIP носи посебна одговорност, одговорност за сите идни генерации.

  Фокусот во развојот на нивните производи за нега е обезбедување оптимална поддршка за бебињата и малите деца и олеснување на секојдневниот живот. Тесната соработка со лекарите и акушерите им е особено важна за да можат да ги развијат нивните производи според најновите наоди од медицината и технологијата.

  NIP e семеен бизнис и како таков сакаат да ги поддржат младите семејства низ целиот свет со нашето децениско искуство и да им ја олеснат новата "детска" авантура со нивните иновативни производи за јадење и пиење. Производите се направени од внимателно избрани суровини и се обработуваат преку ефикасни производствени процеси. Соработката со регионалните добавувачи е исто така важна за нив а и за нас, за кратки транспортни правци и ниски емисии на CO2.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Сет чаши

  Сет чаши

  ден 335,00 со ддв.
  Слика на Чинија длабока

  Чинија длабока

  За првото искуство во јадењето.
  ден 285,00 со ддв.
  Слика на Сет чинии 4 во 1

  Сет чинии 4 во 1

  ден 460,00 со ддв.
  Слика на Сет со лажички кратки

  Сет со лажички кратки

  Кратки лажици за хранење
  ден 180,00 со ддв.
  Слика на Сет со лажички долги

  Сет со лажички долги

  ден 195,00 со ддв.
  Слика на Сет садови за храна

  Сет садови за храна

  ден 455,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 100,00 Max: ден 3.180,00
  ден100 ден3180
  • Розева
  • Сина
  • Портокалова
  • Зелена
  • Бела
  • Минт
  • Портокалов
  • плав
  • беж
  • плава
  • 0-6 месеци S
  • 0-6 месеци М
  • 6+ месеци М
  • 6+ месеци L
  • 0-6 месеци
  • 5-18 месеци
  • 16-32 месеци
  • 6+ месеци
  • Бувче
  • Мече
  • Ракче
  • Жаба
  • Сина
  • S (отвор)
  • 5-13 месеци
  • M (отвор)
  • Розеви
  • L (отвор)
  • 13+ месеци
  • 0-6 месеци
  • 6+ месеци
  • од 0 до 6 месеци
  • Големина S
  • Големина M
  • Големина L