Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Плишани играчки

  Плишаните играчки се играчки со надворешна ткаенина извлечена од текстил, а потоа полнета со флексибилен материјал. Играчките се развиени во нивната сегашна форма во раните години на 20 век и останале постојано популарни кај децата до ден денешен. Различни трендови предизвикаа специфични играчки да ја зголемат популарноста кај возрасните и колекционерите.Најчесто користени текстили се обична ткаенина и куп текстил како плиш или фротир. Најпознати материјали за полнење се вата од синтетички влакна, памук, слама, дрвена волна, пластични пелети или грав. Полнети играчки се направени во многу различни форми, честопати личат на вистински животни (понекогаш во поголеми пропорции, размер), легендарни суштества, цртани ликови или измислени ликови. Тие можат да се користат како подароци, на пример за дипломирање, Денот на вљубените, Божиќ или родендени. Најчесто се подарувани на деца, но можат да им се подарат и на сите останати возрасти.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Заљубено ѓаволче

  Заљубено ѓаволче

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 140,00 со ддв.
  Слика на Плишани срциња

  Плишани срциња

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 200,00 со ддв.
  Слика на Перниче Заљубена бубамара

  Перниче Заљубена бубамара

  Плишана играчка- перниче, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 420,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка маче музичко за креветче
  Слика на Мека играчка со огледало
  Слика на Мека играчка маче со вибрации
  Слика на Мека играчка маче за количка
  Слика на Мека играчка маче со хоризонтална спирала
  Слика на Мека играчка сквикер маче
  Слика на Мека играчка тропка за количка
  Слика на Мека играчка активити сквикер маче
  Слика на Мека играчка ќебе за гушкање Kikka Boo - Kit the cat
  Слика на Мека играчка жирафа тропалка круг Kikka Boo

  Мека играчка жирафа тропалка круг Kikka Boo

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 280,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка хоризонтална спирала Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка хоризонтална спирала Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 510,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка вертикална спирала Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка вертикална спирала Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 510,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff

  Мека играчка со вибрации Kikka Boo - Raff

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 320,00 со ддв.
  Слика на Мека тропалка топка Kikka Boo - Raffy

  Мека тропалка топка Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 280,00 со ддв.
  Слика на Мека тропалка за на рака Kikka Boo - Raffy

  Мека тропалка за на рака Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 180,00 со ддв.
  Слика на Мека висечка тропка Kikka Boo - Raffy

  Мека висечка тропка Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 470,00 со ддв.
  Слика на Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy

  Вртечешка за креветче Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 1.440,00 со ддв.
  Слика на Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy

  Мека музичка играчка Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 550,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка пискавец активити Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка пискавец активити Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 320,00 со ддв.
  Слика на Мека тропалка и глодалка Kikka Boo - Raffy

  Мека тропалка и глодалка Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 270,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка активити Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка активити Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 350,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка со вибрации и активности Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка со вибрации и активности Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 350,00 со ддв.
  Слика на Мека тропалка за на количка Kikka Boo - Raffy

  Мека тропалка за на количка Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 550,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка пискавец Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка пискавец Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 280,00 со ддв.
  Слика на Обрач со играчки Kikka Boo - Raffy

  Обрач со играчки Kikka Boo - Raffy

  • Обрач со меки играчки, идеална играчка која лесно се монтира на креветчиња и колички. Одлична забава за бебето, како и за развој на основните когнитивни функции.
  ден 990,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка ќебе за гушкање Kikka Boo - Raffy

  Мека играчка ќебе за гушкање Kikka Boo - Raffy

  • Фамилијата Kikka Boo - Raffy играчките за бебиња се забавни, слатки и произведени од екстра квалитетен материјал.
  ден 400,00 со ддв.
  Слика на Амек - Плишано овчарско куче 70 cm

  Амек - Плишано овчарско куче 70 cm

  Куче од колекцијата (реалистични животни) изработено од високо квалитетен плиш. Производено во европа и одобрено од 2009/48/ЕО стандардот.
  ден 4.490,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 80,00 Max: ден 4.490,00
  ден80 ден4490
  • Розева
  • Црвена
  • Кафено
  • Беж
  • Темно кафено
  • Сива
  • Бела
  • Кафена
  • Минт
  • Зелена
  • Жолта
  • Сина
  • Виолетова