Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Седишта за автомобил

  Седиште за во автомобил е седиште специјално дизајнирано за заштита на децата од повреди или смрт при судир на возила. Најчесто овие седишта се купени и инсталирани од страна на сопствениците на автомобили, но производителите на автомобили може да ги интегрираат директно во дизајнот на нивното возило и генерално се обврзани да обезбедат сидра и компатибилност на сигурносните појаси. Седиштата се групирани според возраста, тежината и / или висината. Седиштата за безбедност на деца обезбедуваат пасивни ограничувања и мора правилно да се користат за да бидат ефективни.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Седиште Loco Croco - Dino

  Седиште Loco Croco - Dino

  Седиштето Dino е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има опција и за вадење на делот за грб и да го направите во бустер, кој се користи за повозрасни деца. Dino може да го користат деца од 9 месеци до 11 години. Има 5 бесбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 3.690,00 со ддв.
  Слика на Седиште бустер Loco Croco - DINO

  Седиште бустер Loco Croco - DINO

  Dino е бустер седиште дизајниран со побарувачките дури и од најсложените родители. Тој нуди висока удобност и безбедност. Dino е така опремен што многу го олеснува патувањето со дете. Може да се инсталира брзо во секој автомобил што има 3-точки на безбедносни појаси.
  ден 1.090,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - GATOR

  Седиште Loco Croco - GATOR

  Gator (Гатор) е меѓу првите и најдобрo продаваните артикли, топло добредојдено дополнувања во семејството на брендот Loco Croco. Ова седиште за во автомобил може да се користи за бебиња до 5 години, почнувајќи од првите денови од нивниот живот. Опремен со 4-позициско подесување на навалување, што овозможува сместување на бебето во режим и на лежење.
  ден 5.290,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - VEGA

  Седиште Loco Croco - VEGA

  Седиштето Vega е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 0 до 25 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има 5 безбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 4.690,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - CRUISER

  Седиште Loco Croco - CRUISER

  Седиштето Cruiser е одлична безбедност со модерен и цврст дизајн. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има 5 безбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 6.490,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - NILE

  Седиште Loco Croco - NILE

  Седиштето Nile е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од самото раѓање до 25 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има 5 бесбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 5.690,00 со ддв.
  Слика на Седиште Loco Croco - CROCO

  Седиште Loco Croco - CROCO

  Седиштето Croco е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 0 до 18 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има 5 безбедносни точки на врзување со појасите.
  ден 4.190,00 со ддв.
  Слика на Сeдиште Kikka Boo - O'RIGHT

  Сeдиште Kikka Boo - O'RIGHT

  Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Сето тоа е она што го барате и што едно седиште за во автомобил треба да го има.
  ден 5.290,00 со ддв.
  Слика на Седиште Kikka Boo - HOOD

  Седиште Kikka Boo - HOOD

  Hood е универзално седиште за во автомобил, кое на бебето/детето, ќе му го направи забавно возењето.
  ден 5.290,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 1.090,00 Max: ден 6.490,00
  ден1090 ден6490
  • Розева
  • Графит
  • Мастило
  • Црно
  • Беж
  • Сиво
  • Црвенo
  • Сино
  • Тиркиз
  • Старс
  • Зелено
  • Триаголник
  • Триаголници
  • Мрежа
  • Тиркиз
  • Ѕвезди
  • Старс
  • Дотс
  • Розево